Samsung Galaxy S4 Active İncelemesi

Samsung Galaxy S4 serisi içerisinde yer alan S4 Active modeli, sahip olduğu donanımsal ve yazılımsal özelliklerinin yanı sıra oldukça sağlam yapısı (su ve toz geçirmez özellikleri) ile de dikkatleri üzerine çekiyor.

samsung-galaxy-s4-active-inceleme

Samsung Galaxy S4 Active Genel Özellikleri

* Cihazın işlemcisine baktığımızda 4 çekirdekli ve 1,9 GHz hıza sahip bir işlemci görüyoruz.

* Cihaz bünyesinde çok sayıda sensör barındırıyor. Hareket algılama sensörü, jeomanyetik sensör, barometre, yakınlık sensörü ve daha fazlası…

* Bellek özelliğine baktığımızda cihaz, 64 GB’a kadar çıkabilen Micro SD hafıza desteği sağlıyor. Cihazın dahili belleği ise 16 GB.

* İşletim sistemi ise Android 4.2.2 (Jelly Bean).

* 153 g ağırlığı bulunan cihaz, 5 inç boyutunda geniş bir ekrana sahip.

* 1920 x 1080 px çözünürlük ile oldukça iyi bir görüntü desteği sağlıyor. Aynı zamanda da Full HD TFT ekrana sahip.

* Batarya açısından normal düzeylerde bir pile sahip. Cihazda 2600 mAh pil bulunuyor.

* 2 Megapiksellik bir ön kamera bulunuyorken arka kamerası ise 8 Megapiksel çözünürlüğe sahip. Arka kamera flaşı bulunurken fotoğraf çekiminde otomatik odaklanma özelliği bulunuyor.

* Cihazın 3 tane renk seçeneği bulunuyor. Renklere baktığımızda böyle aktif bir telefona yakışacak nitelikte canlı renkler bulunuyor: gri, mavi ve turuncu.

*SAR değeri: 0.26 W/kg (baş bölgesi) – (SAR Değeri Nedir?)

Samsung Galaxy S4 Active Ek Özellikler

Dayanıklılık: Telefonun isminden de anlayabileceğiniz gibi aktif kişilere hitap eden bir telefon. Toz ve su geçirmeyen yapısı ile maceracı ve gezginci kişilerin rahatlıkla yanlarında taşıyabileceği bir telefon olarak sizi yalnız bırakmayacaktır.

Su altında çekim: Telefonunuzu rahatlıkla suyun altında kullanabilir ve çekim yapabilirsiniz. Su altında fotoğraf çekebilir ve video kaydı da yapabilirsiniz. Su altında yaptığı çekimlerde Aqua Modu’nu kullanarak görüntülerin netliğini arttırır. Su altında istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Yalnız 1 metrenin altına inmemeye ve cihazı 30 dakikadan fazla suda tutmamaya çalışın.

Glove Touch: Özellikle kış aylarında ve soğuk günlerde, eldiven giydiğimizden dolayı  dokunmatik telefon kullanmak bir hayli zorlaşıyor. Samsung ise bu sorunu çözerek eldiven ile sorunsuz bir kullanım sunuyor.

Air View: Dokunmadan kontrol özelliği ile akıllı kaydırma özelliği telefonun bir başka avantajlı yönüdür.

Samsung Galaxy S4 Active, suda ve çölde dayanıklılık arayan su altında dahi çekim yapmak isteyen, gezgin ve oldukça aktif kullanıcıların tereddüt etmeden tercih edebileceği bir telefon. Cihaz şu anda Avea şubelerinde tarifeye ek kampanyalarıyla satışta:

http://www.avea.com.tr/web/KonusMesajlas/Kampanyalar/SamsungGalaxyS4Active

Shiftdelete.net ekibi tarafından, cihazın Londra’daki lansmanı sırasında yapılan ön inceleme videosunu aşağıda bulabilirsiniz:

http://www.youtube.com/watch?v=uDXtZJdeUUk

2 thoughts on “Samsung Galaxy S4 Active İncelemesi

  • 24 Ağustos 2014 at 19:20
    Permalink

    Samsung galaxy s4 cep telefonlarının dinleme yapıldığını biliyormusunuz…

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: