Samsung Galaxy S4 Mini – Ürün İnceleme

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden birisi olan Samsung, Galaxy S4 ile oldukça büyük bir beğeni topladıktan sonra şimdi de Galaxy S4 Mini ile ülkemizde de satışa başladı.

Ana modelin aksine gücü biraz daha kısıtlanmış özellikte olan mini serilerinin bir benzerini S3 ve S3 Mini için de yaşamıştık. Galaxy S4 Mini ekran olarak 4.3 inç ölçülerine sahip. Ekranın diğer özelliği ise HD Super AMOLED olması. 107 gram ağırlığında olan bu akıllı telefon, 1.7 GHz çift çekirdekli bir işlemci bulunduruyor. Galaxy S4 Mini 1.5 GB RAM’in yanı sıra, 8 GB depolama alanı ile kullanıcılar sunuluyor. 2.1 megapixel ön kamera ile 8 megapixel ölçeğinde bir arka kamera bulunduruyor. Samsung Galaxy S4’ün özellikleri arasında olan TouchWiz, bu telefonda da kısıtlamalı da olsa kullanılmış durumda. Android 4.2.2 ile desteklenen telefon, Samsung’un kalitesini yansıtmayı başarıyor. Teknoloji devinin satışlarını arttırmak için çok daha fazla ürünle piyasada olması, rakipleri için korkutucu bir hamle olarak algılanıyor. Apple bu konuyla ilgili olarak çok sayıda eleştiri almasının ardından, daha fazla ürünle piyasada olmak için çalışmalara başlamıştı.

S4 Mini ve S4 Karşılaştırması

http://www.youtube.com/watch?v=LmkAmRxYj_k

S4 Mini Sistem Testi

http://www.youtube.com/watch?v=4CwonTBg824

2 thoughts on “Samsung Galaxy S4 Mini – Ürün İnceleme

 • 21 Ağustos 2013 at 22:10
  Permalink

  merhaba hocam telefonun ses seviyesinin düşük olduğu ve telefon çaldıgında cebimde bile duymuyorum gibi yorumlar okudum ve kararsız kaldım telefonu inceleyen biri olarak bu konu ile ilgili bilgi verirseniz sevinirim.Teşekkürler

  Reply
  • 22 Ağustos 2013 at 01:14
   Permalink

   İnceleme yaptığımda bu konuya dikkat etmemiştim, ancak kullanan arkadaşlarımdan böyle bir şikayet duymadım. Bulunduğunuz mekandaki gürültü seviyesine, cihazın hoparlörünün üzerinin açık/kapalı olmasına, ses ayarlarınıza göre değişecektir bu durum.

   Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: