Samsung Galaxy S4 Root İşlemi Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonların birçoğunda bulunan Android işletim sistemi kişiselleştirilebilir bir sistem, bu da kullanıcının telefondan aldığı keyfi arttırabilecek bir unsur. Android’de kişiselleştirme kavramı ise cihazı root’lamakla başlıyor diyebiliriz, çünkü root işlemi sonrasında cihaz üstünde tam kontrole sahip oluyorsunuz. Root işlemi hakkında bilginiz yoksa, Android’li Cihazı Root’lamak Hakkında Merak Edilenler başlıklı makaleyi okuyabilirsiniz.

Samsung Galaxy S4 Root İşlemi Öncesinde Hatırlatayım

Root işlemi esnasında cihazınızın başına gelebilecek herhangi bir yazılımsal ya da donanımsal probleme karşı sorumluluk kabul etmemekteyim. Şarjınız dolu olsun, anlatılanları da sırasıyla, dikkatlice ve eksiksiz yerine getirin, sorun olmayacaktır. Bugüne kadar 6 tane telefonu sorunsuzca root’ladım.

Samsung Galaxy S4 Root İşlemi Nasıl Yapılır?

Windows yüklü olan bir bilgisayara ihtiyacınız olacak, tercihen Windows 7 ve sonrası.

  • http://www.kingoapp.com/  adresine tıklayın ve açılan sayfadan Kingo Root uygulamasını bilgisayarınıza indirin, uygulamayı bilgisayarınıza kurun.
  • Samsung Kies uygulamasını yüklemeniz gerekiyor, böylece cihazınıza ait tüm sürücüleri de bilgisayarınıza yüklemiş olacaksınız. http://www.samsung.com/tr/support/usefulsoftware/KIES/JSP#versionInfo adresine tıklayın ve Android sürümünüze uygun olan Samsung Kies versiyonunu bilgisayarınıza indirip kurulumunu yapın. (Android sürümünü öğrenmek)
  • Kurulum bittiğinde Kingo Root uygulamasını açın ve Samsung Galaxy S4 cihazınızı USB ile bilgisayarınıza bağlayın. Kingo Root uygulamasının cihazınızı algılamasını bekleyin. NOT CONNECTED uyarısı alırsanız, telefonunuzun USB kablosunu çıkarın ve yeniden takın.
  • Kingo Root uygulaması telefonunuzu gördüğünde ekran değişecek. Root Status: NO yazıyorsa, telefonunuz root edilmemiş demektir. Root etmek için ROOT butonuna tıklamanız ve beklemeniz yeterli.
  • ROOT butonuna tıkladıktan sonra siz beklerken cihazınız 1-2 defa yeniden başlatılabilir, normaldir. Samsung Galaxy S4 Root işlemi başarılı bir şekilde tamamlanınca uygulamayı kapatabilir, USB bağlantısını kesebilirsiniz.

Tebrikler, artık siz de Android’in limitsiz dünyasında yerinizi aldınız :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: