Samsung Galaxy S7 Edge İncelemesi

Samsung, merakla beklenen yeni telefonu olan Samsung Galaxy S6 modelinin tanıtımını 1 Mart akşamı İspanya’nın Barcelona kentinde yapılan etkinlik ile gerçekleştirdi. Tanıtıma ilgi büyüktü. Özellikle teknoloji meraklıları ve teknoloji uzmanlarının hazır bulunduğu tanıtım gecesinde bu yeni model telefon büyük beğeni topladı. Samsung Galaxy S6 incelemesi yazımızda olacak.

Samsung Galaxy S6 tasarımı tümüyle elden geçirilmişe benziyor. Samsung Galaxy S6 tasarımı tamamen yenilenmiş ve dikkat çekici bir özelliğe kavuşmuştur. Bu cihazın yapımında kullanılan malzeme, standart metal tasarımlara göre oldukça güçlüdür. Tanıtımlar sırasında cihaza güç uygulanması ve cihazın bükülmemesi dikkat çekmiştir.

Samsung Galaxy S6 donanım kısmına baktığımızda ise 14mm işlemci ve yeni nesil DDR4 bellekler dikkati çekmektedir. Özellikle DDR4 bellek ile cihazın performansı son derece artmış görünmektedir. Samsung Galaxy S6 donanım konusunda Exynos 7420 çip ile birlikte 4 adet Cortex-A57 ve 4 adet Cortex-A53 işlemci kullanılmıştır. Son derece hızlı olan cihazın enerji harcaması diğer modellere göre daha düşüktür.

Samsung Galaxy S6 ekranında 4.nesil Gorilla Glass kullanılmaktadır. Ekranın 5.1 inç büyüklüğünde ve Super Amoled QUAD HD olması dikkat çekmektedir. Cihazın bu sayede piksel oranı önceki modellerin oldukça üzerindedir. Samsung Galaxy S6 kamera özelliklerine baktığımızda ise cihazın arka kamerası 16 megapiksel çözünürlüğünde ISOCELL sensörler kullanılmıştır. Cihazın ön kamerası ise 5 megapiksel ve 1080p video kaydı yapabilmektedir. Yazılımı da son derece gelişmiş olan cihaz düşük pil tüketimi ile de dikkat çekmektedir.

One thought on “Samsung Galaxy S7 Edge İncelemesi

  • 14 Ekim 2015 at 14:27
    Permalink

    başarılı bir bilgilendirme yazısı olmuş teşekkürler

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: