Şarjı En Uzun Giden Akıllı Telefon Modelleri

İnsanlar akıllı telefon alacakları zaman ilk dikkat ettikleri şey telefonun batarya süresinin ne kadar olduğudur. Çünkü ülkemizde akıllı telefon kullanımı her geçen arttığı için ve insanlar telefonlar üzerinden birçok işlerini halledebildikleri için uzun ömürlü bataryaya sahip olmak istemektedirler. İnsanların bu isteklerine cevap vermek isteyen üretici firmalar, yaptıkları çalışmalarla bataryaları daha dayanıklı olan telefon üretmeye başlamışlardır. Bataryası en uzun giden akıllı telefonları şu şekilde sıralayabiliriz;

Akıllı telefonlardan biri olan Lenovo S860 batarya kullanımı bakımından 4000 mAH pil gücüne sahip olan 15-16 saat kayıt ve 3-4 gün kullanım süresi sunan bir telefon olma özelliğiyle tercih edilebilir. Yine Lenovo üretimi olan P780‘de 4000 mAH pil gücüne sahip 3G modunda yaklaşık 15 saat konuşma süresi ve 25 saat 3G modunda kalabilme özelliği sunmaktadır. Bu cihazın pili normal kullanım şartlarına göre 3 gündür. Bir başka akıllı telefon ise HUAWEİ ascend mate 2‘dir. 3900 mAH pil gücüne sahip olan bu telefon yapılan video oynatma testlerine göre 25 saat oynatma süresi ile dalında adeta rekor kırmıştır. Dünyanın en önemli akıllı telefon üreticisi olan Apple İphone 5 ise batarya süresi bakımından 500 dk konuşma süresi 261 dk internet kullanma, 141 dakida ise şart olma özelliğine sahiptir.

Bataryası en uzun giden akıllı telefonların listesini daha da uzatmak mümkündür. Akıllı telefon alacağınız zaman batarya kullanım süresi gerçekten de büyük önem arz etmektedir. Hayatınızın belki de vücudunuzun bir parçası haline gelen bu telefonların batarya ömrü ne kadar uzun olursa tercih edilebilirliği de aynı oranda artmaktadır.

Iphone 6 Plus, Lg G3 ve Samsung Galaxy Note 4 üçlüsünden ise en uzun süre sarjı giden açık ara farklı Note 4 modeli oluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: