Site İçi SEO Optimizasyonu Nedir?

Site içi optimizasyon çok kapsamlı bir konudur. Google botlarının sitemizi anlayıp yorumlamasında önemli rol oynar. Eğer bu süre zarfında Google botları sitemizi anlamakta güçlük çekiyorsa verimli bir sonuç elde edip sitemizi üst sıralara çıkarmaz. Öncelikle sitemizin kodlaması Google için yeterli olmalıdır.

Anahtar kelime belirlemek site içi optimizasyon için çok önemli bir faktördür. Bu kelimeler belirlenirken kafaya göre belirlemek yerinde kelimeleri analiz edip hedef kitlesi yüksek bir kesime hitap etmek daha çok kullanıcı gelmesini sağlayacaktır.

Sitenizin içerik açısından çok kaliteli olması gerekiyor. Kullanıcının sitenizde geçirdiği her dakika altın değerinde olacaktır. Kullanıcıyı sitede tutmak için içerikleriniz doyurucu olmalıdır. Kullanıcı aradığını bulamayıp çıkarsa Google gözünde de değer kaybetmiş olursunuz. Bunun için doğal görünüp kullanıcının ilgisini çekmeyi bilin. SEO yapacağım diye yazılarınızı anahtar kelimelerle doldurmak hiç hoş olmayacaktır. İçeriği yazarken kullanıcı için resim, video, grafik ve sunumlardan faydalanabilirsiniz. Ayrıca bu resim, video ve grafikleri sitenizde paylaşıp kullanıcının ilgisini de çekebilirsiniz.

Önceden her şey arama motoruna göre optimize edilirken şimdi öncelikli olarak kullanıcı göz önünde bulunduruyor. İçerikleriniz kullanıcıya yönelik olması sitenizi üst sıralara taşıyacaktır.

Kaynak: Netvent SEO

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: