Slow Türk ile slow müzik zamanı

İnsanlar müzik keşfedildiğinden beridir her zaman yeni bir şeyler yapmaya uğraşmıştır. Yeni müzikler demek insanlar için yeni ufuklar demek haline gelmiştir. Bu sebeple de müzik ile ilgili bütün icatlar ve yenilikler her zaman en iyi şekilde karşılanmıştır. Radyo da bu müzik ile ilgili icatlardan bir tanesidir. Normalde sesin bir yerden başka bir yere radyo frekansları ile iletilmesini sağlayan bu sistem uzun yıllardır müzik dinlemek için en iyi yöntem olarak kullanılmıştır. Özellikle her yerde denk gelebileceğiniz müzik kanalları sayesinde bu durum hiç değişmemiştir. Radyonuzdan istediğiniz frekans aralığında gezmeye başlayın, karşınıza illaki bir radyo kanalı çıkacaktır. Bu durum dünyanın her yerinde bu şekilde olmaktadır. Çünkü müzik evrensel bir dildir ve radyo da bunun en iyi taşıyıcısıdır. Eskiden bu kadar özellikli telefonlar yoktu ve müzik çaları olmayanlar radyolarla yetinmek zorundaydı. Yıllar geçtikçe teknoloji gelişti ve değişti, doğal olarak da telefonlar artık müzik dinlemek için kullanılabilir oldu. Hatta radyolara gerek kalmadığını düşünenler dahi oldu. Ancak radyolarda yapılan programlar ve yayınlanan yeni şarkılar sebebi ile bu durumun hiç bitmeyeceği de bir gerçek olarak kendini gösterdi. Ne olursa olsun radyoların insanların yanındaki dostluğu hiçbir zaman bitmeyecek gibi görünüyor.

Türkiye’de birçok radyo kanalı bulunuyor. Bu radyo kanallarının hepsi de kendilerine özgü bir tarz oluşturmaya çalışan ve kendi yolunu çizen kanallardır. Aralarından bazıları çok hareketli şarkılar üzerine yoğunlaşırken bazıları da tamamen slow şarkılar üzerine giderler. Bu yazıda bahsedeceğimiz radyo kanalı ise daha çok slow müzik tercih edenlerden bir tanesidir. Slow Türk adındaki kanal Türkiye’nin sayılı slow müzik kanallarından bir tanesidir. Yıllar öncesinde İstanbul’da yayın hayatına başlayan Slow Türk, Türkiye’nin en iyi slow müzik kanalı olmak için çalışmalarına başlamıştı. Yıllar geçtikçe de bu istediklerine çok daha yaklaştılar ve sonunda da bunu başardılar. Birçok radyo dinleyicisine göre Slow Türk kanalı, Türkiye’nin en iyi slow müzik yapan kanallarından bir tanesidir. Özellikle gün boyunca sundukları özel programlar ile de dinleyicilerine ayrı bir tat sunmaktadırlar.

Slow Türk rado kanalında hafta içi her gün sabah saat 7’de başlayıp 11’e kadar süren bir program var. Bu programın adı Didem’dir. Program sabahlarınıza neşe katmak için sizlerle buluşuyor. Daha önceleri Best FM’de yayın yapan bu başarılı radyocu bir süre radyolardan uzak kalmıştı. Tekrar geri dönüşünü ise Slow Türk’te yaptı ve muhteşem oldu. Sabahları kahvaltınızı yaparken dinleyebileceğiniz muhteşem bir program yapmakta. Programda çok güzel slow parçaları sizlerle buluştururken, bir yandan da sizlerle muhabbet etmektedir. Yeni çıkan güzel parçaları ilk olarak kendisinden dinleyebilirsiniz. Bu durumu çok sık yapmaktadır. Didem’in programı bittiğinde ise Aşkın Sesi Cenk programı başlıyor. 4 saat süren bu program en iyi aşk ile alakalı programlardan birisi diyebiliriz. Birbirinden güzel aşk şarkıları ile sizleri kendine hayran bırakacak olan bu program oldukça uzun sürdüğü için de insanları kendine bağlamayı bir şekilde başarıyor. Duygusal olarak kendinizi aç hissediyorsanız bu program tam olarak size göre. Bu kanalda zaten duygusal parçalar çalınıyorken böyle programlar ile de üzerine tuz biber ekilmesi çok daha iyi olmaktadır. Tam olarak duygusal moda girmek isteyenler için bulunmaz bir nimettir bu radyo kanalı. Kanal İstanbul’da 95.3, Ankara’da 95.3ve İzmir’de 87.7 frekanslarından yayın yapmaktadır. Kanalın canlı yayınlarını eğer size yakın bir yerdeki frekanstan bulamıyorsanız kendileri ile iletişime geçebilirsiniz. Eğer size yakın bir frekansta yayınları var ise bunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Duygusal müziğin adresi Slow Türk’ü canlı radyo dinleme sitemizde bulabilirsiniz. Bu radyonun adını canliradyodinle.com.tr adresindeki listeden bulunur ve tıklayınız. Daha sonra otomatik olarak başlayan radyonun ilgili oynatıcısını sağ altta göreceksiniz. Ses ayarlarını ve kapatıp açmayı buradan yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: