Sony Xperia Z4 Özellikleri

 

Sony’nin her 6 ayda bir telefon çıkarma stratejisi birçok kişi tarafından bilinmektedir. Bu anlamda aylar önce Xperia Z3’ü piyasaya çıkaran bu firma, şimdi ise yeni amiral gemisi Xperia Z4 üzerinde çalışmaktadır. Xperia Z4 ile alakalı son olarak ayın başlarında basın görselleri çıkmıştır. Şimdi ise Xperia Z4 ailesinin diğer modelleri olacak olan Xperia Z4 compact ve Z4 ultra’nın tüm özellikleri ortaya çıkmaktadır.

Sony 2015’in ilk yarısında çıkaracağı modellerden Z4 compact, 4,7 inç büyüklüğünde 1080p ekranla gelmektedir. Gücünü ise Qualcomm’un Snapdragon 810 işlemciden alacaktır. Bu işlemciye ise 3GB RAM ile destek verecektir. Ayrıca 32GB dâhili depolama alanı, 20,7MP arka kamera, S Master HX dijital amplifikatör, 1080p video çekebilen 5MP ön kamera, IP68 toz ve su geçirmezlik sertifikası, LTE Cat.9, Bluetooth 4,1, NFC ve kablosuz şarj desteği ise cihazın diğer özelliklerinden olmaktadır. Bunların yanı sıra cihazın pili konusunda bazı belirsizlikler bulunmaktadır. Ancak kaynaklara göre pilin 3,000mAh civarında olması beklenmektedir. Cihazın maliyeti konusunda ise henüz kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak bu özelliklerden maliyetinin yüksek olacağı görülmektedir. Başarılı cihazları ile en çok satanlar arasında da yer almaktadır.

Xperia serisinde sevilen özelliklerden biri haline gelmiş olan sıvı hassaslığı ise bu telefonların satışlarını gittikçe arttırmaktadır. Kullanıcı tarafından sevilen bu telefon başarısını arttıracak gibi görünmektedir.

One thought on “Sony Xperia Z4 Özellikleri

  • 19 Ocak 2015 at 21:37
    Permalink

    cok elekronik esya ve mobil cep telefonu kullandim gercekten en guzeli ve en saglimi tartismasiz
    SONY dir 1 defa deneyin ve farki gorun

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: