TAKİP EDENİ TAKİP EDERİM

İnsanlar çocuk yaştan itibaren birilerini örnek almaya başlarlar ve verecekleri kararlar da örnek aldıkları insanların direktifleri doğrultusunda değişmektedir. Ailelerin çocuklarına dedelerin, babaannelerin, devlet büyüklerinin veya peygamberlerin isimlerini vermesi de bu nedenledir. İnsanın doğasında olan örnek alma, takip etme duygusu günümüz modern dünyasında dönüşüme uğramıştır. Sanal ortama taşınan sosyal yaşam da bu dönüşümden payını almaktadır.

Özellikle twitter kullanıcıları için takip etme ve takip edilme çok önemlidir. Takipçi sayısı fazla olan bireyler daha popüler olmakta ve bu da onların benlik duygularını kamçılamaktadır. Kişini takip eden herkesi takip etmek zorun olmadığı bu uygulamada takipçi sayısını arttırmak için “takibe takip, anında takip” gibi ifadeler kullanılmaya başlanmıştır. Kimi ya da neyi takip edeceğine değil de niceliğe bakan bireyler için bu uygulama çok değerli olan zamanın boşa harcanmasına neden olmaktadır.

Her geçen gün gelişen teknolojiden anında yararlanmaya başlıyoruz ve hayatımıza giren teknolojileri yadsımadan kabul etmekteyiz. Sosyal medya da hayatımıza teknoloji ile girmiş ve kullanımı her geçen gün yaygınlaşmış bir uygulamadır. Sosyal medyadan uzak kalmak veya onu hayatımızdan tamamen çıkarmak günümüz şartları içerisinde pek de mümkün değildir. Ancak teknolojiyi kullanmak ve onun kölesi olmamak, gerçek hayatı ötelemeden sosyal medya uygulamalarını takip etmek gerekir. Önce gerçek hayatı takip etmek, gerçek anlamda kimi takip edeceğini bilmek gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: