Tek Arama Sonucunu Yazıya Yönlendirmek

Tek Arama Sonucunu Yazıya Yönlendirmek

WordPress İçerik Yönetim Sistemi’nin kişiselleştirilebilirliğini her fırsatta dile getiriyorum. Son derece kişiselleştirilebilir ve kolay bir arayüze sahip olan WordPress’le ilgili bu yazımda çok basit ama ziyaretçileriniz için çok faydalı bir püf noktasından bahsedeceğim.

Blogunuza gelen ziyaretçi arama formunu kullandığında, WordPress’in güçlü arma motoru veritabanınızı anahtar kelimeye göre tarar ve sonuçları listeler. Bazen onlarca sonuç çıkabildiği gibi, WordPress bazen sadece bir tane sonuç da bulabilir. Böyle bir durumda aramayı yapan ziyaretçinizi tek sonucun özetinin gösterildiği arama sayfasına yönlendirmek yerine direk yazıya yönlendirmeniz, hem ziyaretçinize zaman kazandırır hem de onu memnun eder.

Bunun için, Wordpress tema klasörünüzün içindeki functions.php dosyanıza, diğer fonksiyonları bozmayacak şekilde aşağıdaki fonksiyonu eklemeniz yeterli. Bu işlemi cPanel’den Dosya Yöneticisi’ne girerek ya da WordPress Admin Panelinizden Tema Düzenleme sekmesi aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

add_action('template_redirect', 'redirect_single_post');
function redirect_single_post() {
if (is_search()) {
global $wp_query;
if ($wp_query->post_count == 1) {
wp_redirect( get_permalink( $wp_query->posts['0']->ID ) );
}
}
}
 Kaynak: WPRecipes.com

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN


Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: