Telefon Karşılaştırma Yapmadan Akıllı Telefon Almayın

Hangi telefonu almayım, akıllı telefon alırken nelere dikkat etmeliyim? Bu ve benzeri sorular, yeni bir akıllı telefon alacak hemen herkesin sorduğu ve cevabını aradığı ortak sorulardır.

Doğrusu, bu sorulara verilecek kesin bir ortak yanıt yok ancak aklınıza en çok yatan modeller arasından telefon karşılaştırma kategorimizi kullanarak bir kıyaslama yapmanız, istediğiniz telefonu bulmanıza yardımcı olacaktır.

Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Diyelim ki kötü bir gün geçirdiniz ve gün sonunda piyango olarak da telefonunuz bozuldu. Beklenmedik bu durum karşısında uzun zamandır düşündüğünüz bir şey yapmaya ve yeni bir telefon satın almaya karar verdiniz. Bu aşamadan sonra öncelikle kendinize sormanız gereken birkaç soru var; Ben nasıl bir telefon istiyorum, benim hangi özelliklere sahip bir telefona ihtiyacım var?

Özellikle de ikinci sorunun yanıtı size hitap eden bir cihaz satın alabilmeniz açısından önem taşıyor. Örneğin son derece dikkatli bir kullanıcıysanız, bugüne kadar hiçbir telefonunuz suyla uzaktan yakından bir sıkıntı yaşamadıysa alacağınız modelin suya dayanıklı olup olmaması önemli değil. Sadece özellikleri arasında bulunsun diye bu detaya takılmayın.

Bir başka örneğimiz, eğer bir oyun canavarı değilseniz, telefonda oyun oynamayı sevmiyorsanız işlemcisinin Snapdragon 820 ya da Snapdragon 808 olmasını çok dert etmeyin. Anlayacağınız ilk olarak isteklerinizi belirleyin, ondan sonra beklentilerinizi şekillendirin.

0en-iyi-akilli-telefonlar-2015

Telefon Özelliklerinden Hangileri Önemlidir?

Farz edelim ki telefonunuzun çok güçlü, çok hızlı ve her oyunu kaldıran bir cihaz olmasını istiyorsunuz. O zaman telefon karşılaştırma esnasında hangi özelliklere bakmalısınız? Öncelikle bir telefonu güçlü kılan en önemli şey işlemcisidir.

Mobil işlemci dünyasında ise şu an Snapdragon, Exynos, MediaTek ve Apple A serisi işlemci modelleri hüküm sürüyor. Eğer çok güçlü bir cihaza sahip olmasını istiyorsanız en az 8 çekirdek Snapdragon işlemciye ve 3GB RAM’e sahip modellere yönelmesiniz.

Akıllı telefon karşılaştırma ekranında bakmanız gereken diğer detaylar ise, kamera, dahili depolama alanı ve tabii ki batarya olmalı. Eğer bu saydığımız başlıkların büyük çoğunluğunda aklınızda olan telefon öne çıkıyorsa, yani rakibini geride bırakıyorsa o zaman istediğiniz telefon bu olabilir, kaçırmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: