Toplu Tweet Silme – Son 3200 Sınırı Yok!

Twitter günümüzde en çok kullanılan sosyal ağlardan biri. Kullanıcılar bazen, farklı sebeplerden dolayı eski tweetlerini silmek isteyebiliyorlar, bu çok normal. Tüm tweetleri sildiğini iddia eden uygulamalar da mevcut; ama bu tür uygulamaların %99’u doğruyu söylemiyor.

Twitter, sisteme binen yükü sınırlandırmak için, herhangi bir Twitter uygulamasının görebileceği tweet sayısını son 3200 ile sınırlandırmış durumda. Yani tüm tweetleri sildiğini iddia eden o uygulamalar, sizin 10bin tweetiniz olması durumunda sadece son atılan 3200 tanesini silebiliyorlar, daha öncekiler Twitter tarafından uygulamaya gönderilmiyor. Ancak, Fakhrou Martani adlı programcı bunun da çözümünü bulmuş. Twitter’ın 2013 senesinde getirdiği Twitter Arşivi özelliğini kullanan Martani, bir program yazmış. Bu programa Twitter arşivinizi yükledikten sonra tüm tweetlerinizi çeşitli filtreler (tarih, kullanıcı adı, RT, hashtag vs.) kullanarak silebiliyorsunuz. Program tweetlerinizi Twitter API’sinden değil direk olarak arşivinizden çektiği için de Twitter’ın “Son 3200 Tweet” kısıtlamasına takılmadan on binlerce tweetinizi bile birkaç dakikada toplu olarak silebiliyorsunuz.

Twitterda Trend Topic Olmak İster misiniz? İstiyorsanız TIKLAYIN

Toplu Tweet Silme – Tüm Tweetleri Birkaç Dakikada Silin

Toplu olarak tweet silmek istediğinizde yapmanız gerekenleri adım adım yazacağım, zor bir kısım yok zaten.

1) http://martani.github.io/Twitter-Archive-Eraser/ adresini açın, sol tarafta Download Installer yazan butona tıklayın. Programın yükleme dosyası bilgisayarınıza indirilecek.

2) Programı yükledikten sonra çalıştırın. Aşağıdaki ekran karşınıza gelecek. Bu adımda programa Twitter hesabınıza erişim izni veriyorsunuz, böylece program arşivinizden tespit edilen tweetlerin toplu silme işlemini gerçekleştirebilecek.

Burada Sign In butonuna bastığınızda açılan internet penceresinde Twitter tarafından onayınız istenecek, siz onay verdikten sonra Twitter size 7 haneli bir doğrulama kodu gösterecek. Bu 7 haneli kodu bilgisayarınıza yüklediğiniz uygulamaya girdiğinizde yükleme ve yetkilendirme işlemi tamamlanmış olacak.

Uygulama şifremi görebilecek mi?

Hayır. Twitter’ın doğrulama sistemi size ve uygulamaya özel bir doğrulama kodu oluşturuyor ve şifreniz uygulamayla paylaşılmıyor. Size verilen doğrulama kodunu sadece bu programı yetkilendirmek için kullanılan geçici bir şifre olarak görebilirsiniz.

3) Bu adımda Twitter Arşivi’nizi uygulamaya yüklemeniz gerekecek. Bu konuda bilgi sahibi değilseniz, öncelikle Twitter Arşivi İndirme konusunda yazdığım makaleyi inceleyebilirsiniz. İndirdiğiniz Twitter Arşivi’nin .zip uzantılı sıkıştırılmış dosyasını masaüstüne çıkartın. Programda Step 2 başlıklı sayfada Add Files butonuna tıklayarak [Arşivinizin_olduğu_dizin]/data/js/tweets konumundaki tweet dosyalarını programa tanıtın. Burada dosyalar dönemlere bölünmüş şekilde bulunurlar. Dönemleri çoklu seçim ile seçebilirsiniz.

4) Üstteki adımı uyguladığınızda tweetlerinizi programa tanıtmış oldunuz. Varsayılan olarak tüm tweetler silinme için işaretlenmiş durumdalar. Uygulama içerisindeki filtreleri kullanarak çeşitli tweetleri bulabilir ve istediğiniz tweet’in silinme için işaretini kaldırabilirsiniz. İşareti kaldırdığınızda o tweet silinmez. Erase Selected Tweets butonu, programda seçili olan tüm tweetleri Twitter hesabınızdan siler ve retweetleri kaldırır.

İşlem bu kadar.

Unutmayın!

Tweet silme işleminin geri dönüşü yok. Arşiv olarak tüm tweetlerinizi bilgisayarınıza indirmiş dahi olsanız, Twitter geri yükleme gibi bir seçenek sunmadığı için bir tweetiniz bir defa silinirse bunun geri dönüşü mümkün değil.

Toplu tweet silme konusunda işinize yarayacak olan bu program hakkında sormak istediğiniz bir şey olursa aşağıdaki yorum bölümünden sorunuzu iletebilirsiniz.

17 thoughts on “Toplu Tweet Silme – Son 3200 Sınırı Yok!

 • 05 Ocak 2016 at 23:38
  Permalink

  İyi günler tüm tweetleri sildiğim halde tweet sayısı 1305 olarak görünüyor nasıl halledebilirim?

  Reply
 • 22 Eylül 2015 at 23:38
  Permalink

  iyi günler söylenen işlemleri aynen yaptım fakat en sonda fotoğraftaki tweetler gibi deleted değil not allowed yazdı ve hiç birini silmiyor. neye izin vermemiş olabilir anlamadım. yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.

  Reply
 • 05 Mart 2015 at 10:58
  Permalink

  twitter arşivini her indirmeye kalktığımda indirme işlemi 5,4 mb’ ta geldiğinde “işlem başarısız” oldu yanıtı alıyorum.

  Reply
 • 25 Ocak 2015 at 19:19
  Permalink

  selam; işlemler tamamladık ama şifre gelmiyor.. (Twitter size 7 haneli bir doğrulama kodu gösterecek. ) bu doğrulama kodu mail adresine mi. Twitter a direk mesaj mı gelecek .. şifre gelmediğinden işlem yarım kalıyor.. bilgi aktarırmısınız..

  Reply
 • 23 Ocak 2015 at 14:40
  Permalink

  Merhaba,verdiğiniz programı indirdim ama açılmıyor tekrar programı yenilerseniz çok sevinirim. :)

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: