Türk Henkel Kimya San. Ankara Fabrikası – Staj Günlüğüm Vol.1

Türk Henkel Kimya Sanayi Ankara Fabrikası ve Henkel’de Staj hakkında hazırladığım bilgilendirme yazısına BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz!

—————-

 

Selamlar :)

 

Geçen hafta hakemlik görevim vardı, nete doğru dürüst giremedim.. Eve döndüğüm günün ertesi günü de stajım başladı. Türk Henkel Kimya San. Ankara Fabrikası Toz Üretim Departmanı’nda stajım devam ediyor, henüz ilk haftamdayım :) Buna rağmen çok şey öğrendim, faydalı bir staj olacağına inanıyorum.

 

Bu aralar fabrika müdürü Mr. Vojkan’ın stajyer mühendislere vermiş olduğu proje üstünde çalışıyoruz. 3 farklı proje de diyebiliriz aslında. Bu sebeple, bu aralar yine pek fazla internete giremeyeceğim. Amaa, bugün gittim Avea Jet Modem aldım ve artık fabrikadan da internete girebilme imkanım var, elimden geldiğince yazı yazıcam :)

 

Evinizde kullandığınız Tursil, Persil, Perwoll, Vernel, Dixi, Bref, Pril gibi temizleyiciler, çalıştığım fabrika olan Ankara Fabrika’sında üretiliyor. Toz Üretim Departmanı’nda çalışıyor olsam da diğer birimleri de sık sık ziyaret edip işleyişi öğrenmeye çalışıyorum. Toz üretim departmanında özel maskeler kullanıyoruz, çünkü ortamdaki toz ciğerler için zararlı ve bazı moleküller alerjik olabiliyor! Gerçekten keyifli :)

 

Tek sıkıntı sabah 6da kalkmak sanırım :( 7de servise biniyorum, 8de mesai başlıyor.. 5’te mesai bitiyor, servis biniyorum, 1 saat sürüyor yol.. Günde iki saat kayıp! Fabrika evime 55 km uzakta, el mahkum gidiyor o iki saat :)

 

Biraz daha tecrübe kazandıktan sonra önümüzdeki sene staj yapacak olan arkadaşlar için bir tanıtım yazısı yazmayı planlıyorum. O yazının faydalı olacağına eminim :)

31 thoughts on “Türk Henkel Kimya San. Ankara Fabrikası – Staj Günlüğüm Vol.1

 • 07 Temmuz 2014 at 00:18
  Permalink

  Merhaba, verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim elinizde staj raporu örneği varsa alma şansım var mı?
  Şimdiden teşekkürler, iyi günler :)

  Reply
  • 07 Temmuz 2014 at 00:38
   Permalink

   Birkaç kişi daha istedi ancak ne yazık ki raporu bulamadım :(

   Reply
   • 08 Temmuz 2014 at 09:41
    Permalink

    Sağolun yine de, özellikle paylasimlariniz için :)

    Reply
 • 15 Mayıs 2014 at 02:32
  Permalink

  stajda en çok kullancağımız yada zorlancagımız şeyler neler yabancı dilmi bilgisayar programlarını bilmemiz gereklimi genel olarak neleri bilmemiz lazım

  Reply
  • 16 Mayıs 2014 at 00:49
   Permalink

   Fabrikada geçireceğiniz zamandan mı bahsediyorsunuz? Tek yapmanız gereken girişken olmak, mühendislerle iyi anlaşıp onlardan faydalanmak. Başka bir şeye gerek yok.

   Reply
 • 13 Aralık 2012 at 19:46
  Permalink

  Endüstri mühendisleri için de staj imkanı var mı?

  Reply
  • 13 Aralık 2012 at 21:11
   Permalink

   Evet, endüstri mühendisleri de hem staj imkanına hem de ilerleyen dönemde kariyer imkanına sahipler.

   Reply
 • 27 Ekim 2012 at 18:51
  Permalink

  çok guzel bılgılencıdırı bır yazı olmus teskler. pekı cevre muhendısleri için staj ve iş imkanı var mı? önü acık mı?

  Reply
  • 27 Ekim 2012 at 21:07
   Permalink

   Henkel’de, çevre mühendisleri için idari yapıda iş olanakları var. Bunun yanında, Henkel’in ülkemizdeki iki fabrikasında da arıtma tesisleri mevcut, bu arıtma tesislerinde çevre mühendisleri de görev alabiliyorlar. Küçük bir kontenjan da üretim planlama bölümünde olabilir, üretim planlamacı olarak branşı önemli olmaksızın bir mühendisi işe alabiliyorlar; mesela Ankara fabrikası toz üretim bölümünde üretim planlama mühendisimiz aslında bir gıda mühendisiydi.

   Çevre mühendisleri için en muhtemel seçenek, fabrikanın arıtma tesisleri :)

   Reply
 • 21 Eylül 2012 at 11:15
  Permalink

  Merhabalar
  Öncelikle sizi tebrik ederim ve bilgilerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Rica etsem staj raporunuzun bir örneğini mail atabilir misiniz? Gerçekten çok ihtiyacım var. Şimiden teşekkürler

  Reply
   • 21 Eylül 2012 at 21:40
    Permalink

    çook teşekkür ederim gerçekten mail adresim görünüyor olmalı sizde bekliyorum mailinizi:)

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: