Türkiye’den Japonya’ya Uçuş Bilgileri

Türkiye’den gitmek için en uzak ülkelerden bir tanesi Japonya olmaktadır, fakat birçok kişinin ise gidip görmek istediği bir uzakdoğu ülkesidir. Kültürü, tarihi ve sanatı, ayrıca doğası ile birçok ülkenin insanlarını büyüleyen bir ülke olarak, artık birçok hava yolları Japonya’ya seferler kaldırmaktadır. Türk Hava Yolları dahil olmak üzere ve birçok yurtdışına bağlı hava yolları şirketleri Japonya’ya gün içinde birçok sefer gönderir. Japonya uzak bir ülkedir ve pahalı bir ülke olduğu için birçok kişi cesaret edemeyebiliyor, fakat ticaret açısından birçok işadamı ve iş kadınlarının aylık olarak veya birkaç ayda bir defa ziyaret ettiği bir ülkedir. İnternet sitelerinden, Japonya’ya uçuş bilgileri rahatlıkla bulabilirsiniz.

Uçakla artık dünyanın birçok yerine gidebiliyorsunuz. Otobüs ile yarım günde gittiğiniz yerlere uçakla sadece birkaç saatte varabiliyorsunuz. Japonya uzak bir ülkedir, malum adı üstünde uzakdoğu ve Türkiye’den giderken ya Ankara üzerinden gitmeniz gerekiyor veya aktarma yaparak İstanbul üzerinden gitmeniz gerekiyor. Japonya’ya giderken uçakla yolculuk süresi hava yollarına bağlı olarak yarım günden on beş saate kadar sürmektedir. Yakın bir ülke değil ve tahmin ederseniz, diğer yolculuk araçlarıyla gitmeye çalıştığınız zaman haftalar ve aylar sürer. Hem uçağınızın bağlı olduğu hava yollarına, ayrıca nereden gittiğinizde bağlı olarak yolculuk süresi belirlenmektedir. Bazı yurtdışına bağlı olan hava yollarında biraz daha kısa sürebiliyor, fakat aktarmalar çok fazla olmaktadır.

Türkiye’den Japonya’ya seyahat etmek yorucu, fakat eğlenceli ve renkli olabilir. Uçağa binmeye alışkınsanız uzun süreli uçak yolculukları sizin için keyifli olacaktır. Özellikle varacağınız yer Japonya ise. Japonya’ya günde kaç tane uçak seferi kalkıyor diye araştıracak olursanız, eskisinden çok daha fazla kalkıyor. Almanya’ya bağlı hava yolları, yine Türk Hava Yolları ve birçok hava yolları şirketleri Japonya’ya uçak göndermektedir. Uçak olduğu için rahat olsa bile, uzun bir yolculuktur. Dolayısıyla genel olarak uzun saatler sürece uçak yolculukları büyük uçaklarla yapılır. Economy sınıfından first class sınıfına kadar gitseniz bile, bütün uçaklarda rahat bir yolculuk yapabilirsiniz. Yolculuk esnasında da, hizmetleriniz tamamen Japonya’yı andıran hizmetlerle dolu olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: