İlk Günden Beri Yazdığınız Tüm Tweet’leri Görün, İstediklerinizi Silin

Dünyanın en popüler sosyal ağları sıralamasında ilk 2’de Facebook’la kıyasıya bir mücadele veren Twitter, ülkemizde de oldukça popüler. En yeni hizmetlerinden biriyse herkesin beğeneceği türden bir yenilik: Tweet Arşivi.


Twitter’ın Son 3200 Tweet kısıtlamasına takılmadan toplu tweet silme konusunda yazılan makale için tıklayın.


Artık Twitter’da, ilk gününüzden bugüne kadar yazmış olduğunuz tüm tweetleri görüntüleyebileceğiniz yeni bir özellik var. Üstelik bu özelliği kullanarak, basit bir yöntem sayesinde eski tweetlerinizden istediklerinizi silmeniz de mümkün. Tweet arşivinizi bilgisayarınıza indirmek için:

1) Twitter hesabınıza giriş yapın.

2) https://twitter.com/settings/account bağlantısına tıklayarak Twitter Ayarlar sayfasına ulaşın.

3) Bu sayfada en alta inin ve Twitter Arşivin sekmesinden “Arşivini İste” butonuna tıklayın.

Bu butona tıkladığınızda Twitter’a arşiv talebinizi iletmiş olacaksınız. 48 saat içerisinde arşiviniz indirilebilir bir formatta hazırlanacak ve Twitter adresinizin bağlı olduğu e-posta adresine arşivin indirilmeye hazır olduğuna dair bir bildirim yapılacak.

4) Twitter’dan arşivinizin indirilmeye hazır olduğuna dair e-posta geldikten sonra, e-postadaki bağlantıya tıkladığınızda arşivinizi bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Sıkıştırılmış formatta bilgisayara indirilen arşivi, sıkıştırılmış formattan çıkarıp içerisindeki index.html dosyasına çift tıklayarak görüntüleyebilirsiniz. (Arşivi sıkıştırılmış formattan çıkartmak için: Dosyaya sağ tıklayın, Klasöre Çıkart / Extract To Folder‘a tıklayın. Bunun için bilgisayarınızda bir arşiv yönetim programı yüklü olmalı, WinRAR ya da WinZIP gibi)

Belirtilen index.html dosyasını çifft tıklayarak bir internet tarayıcı (Google Chrome, Firefox, Internet Explorer vb.) yardımıyla açabilir ve istediğiniz yılın istediğiniz ayına ait tweet arşivinizi görüntüleyebilirsiniz.

Eski Tweetlerinizi Silme

Öncelikle bu işlemde de Twitter hesabınıza giriş yapmış olmanız gerekiyor.

Yukarıda 4. adımda anlatıldığı gibi index.html dosyasını açın ve istediğiniz yılın istediğiniz ayındaki tweetleri görüntüleyin. Silmek istediğiniz tweetin altındaki “Twitter’da Görüntüle” butonuna tıkladığınızda tweet, Twitter.com üzerinden açılmış olacak. Tweetinizin altındaki Sil butonuna tıklayarak o tweeti silebilirsiniz.

Farklı yıl ve ayları görüntüleyerek eski tweetleriniz arasında gezinebilir ve dilediğiniz tweeti bu yöntemle silebilirsiniz. Şu an tweet silmek için tek seçenek bu :)

2 thoughts on “İlk Günden Beri Yazdığınız Tüm Tweet’leri Görün, İstediklerinizi Silin

  • 22 Mayıs 2015 at 00:30
    Permalink

    Ya ben arşiv iste dedim gelmedi. sonra 3-4 dün sonra tekrar arşivi iste dedim yine gelmedi. ne yapmam lazım

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: