Twitter’da Daha İyi Bir Başlık Fotoğrafı İçin 3 Öneri

Twitter’da Daha İyi Bir Başlık Fotoğrafı İçin 3 Öneri

twitter başlık görseli

Twitter, bir kaç gün önce yaptığı değişiklikle profil sayfalarına Facebook ve Google +’taki kapak fotoğrafına benzer bir konsept getirdi. Twitter’daki fark, kapak boyutunun farklı olması ve profil fotoğrafının başlık görselinin ortasına konumlandırılması. Twitter’ın bu yeniliğini kullanmak isteyebilirsiniz, ama öncesinde aşağıdaki 3 öneriyi okumak size zaman kazandırabilir.

 Başlık fotoğrafı Nasıl Yüklenir?

Twitter’a giriş yapın, Ayarlar > Tasarım yolunu izleyin ve Başlık bölümüne istediğiniz başlık resmini yükleyin (aşağıdaki önerileri okumayı unutmayın!)

1) Başlık Fotoğrafı Görsel Boyutu

Twitter, minimum bir çözünürlük belirtmese de, başlık fotoğrafınızın düzgün görünmesi için minimum 1200×600 piksel çözünürlükteki görselleri kullanmanızı öneriyor. Maksimum görsel boyutu da 5 MB olarak sınırlandırılmış. Burada dikkat etmeniz gereken, dikey görsellerden kaçınarak yatay görseller kullanmanız; çünkü başlık görseli alanı yatay bir alana sahip. Yükleyeceğiniz görsel, belirtilen ölçülerle orantılı olduğu sürece sorun çıkmayacaktır.

2) Arka Plan – Bio Yazı Çakışması ve Renk Seçimi

Siz bir başlık görseli yükledikten sonra Twitter Hakkında bölümündeki yazılarınız beyaz renkte gösterilecek. Eğer yüklediğiniz başlık görselinin hakkında kısmına denk gelen bölümü beyazsa (ya da beyazla örtüşecek bir renkse), yazıların okunmasında güçlük çekilebilir. Yazıya denk gelen bu bölümde zıt renklere sahip olan bir arka plan görseli kullanmanız çok daha iyi olur. Aşağıdaki iki görseli karşılaştırarak farkı siz de rahatça görebilirsiniz.

twitter başlık görseli

twitter başlık fotoğrafı seçimi

3) Farklı Cihaz – Farklı Görünüm

Twitter’ın yeni tasarımı, her cihazda aynı şekilde görüntülenmiyor. Burada farklılık, Twitter’ın Apple uygulamasının profilleri diğerlerine göre farklı göstermesinden kaynaklanıyor. Normalde uygulama, Twitter profillerini iki farklı kısımda gösteriyor ve siz ekranda kaydırma yaparak kullanıcının avatarı ve kullanıcının panelini (hakkında kısmının yazıldığı yeri) farklı iki bölümde görüntülüyorsunuz. Ama Apple’ın Twitter uygulamasında bu iki bölüm birlikte gösteriliyor.

Örnek olarak, aşağıdaki görselleri inceleyebilirsiniz. Birincisinde profil masaüstü bilgisayarla incelenirken, ikincisinde iPad ile inceleniyor:

twitter başlık görseli

twitter başlık görseli

Keyifli bloglamalar :)

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN


Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: