Twitter’da Trend Topic (TT) Nasıl Olunur?

Artık sosyal medya internet üzerinde sadece bir iletişim ortamı değil, yerine göre gündemi belirleyen, gündeme yön veren en önemli meselelerin konuşulup tartışıldığı bir ortam haline geldi. Güncel gelişmelerden herkesin anlık olarak haber sahibi olduğu ve gerekli buluşma ve toplantılarda hızlı bir şekilde bir araya gelen gruplar oluştu. Özellikle son zamanlarda yaşadığımız olaylar bunun bir göstergesi haline geldi. Bir olaya karşı eylem yapmak isteyen gruplar twitterdan hızlı bir şekilde organize olabiliyor ve eylemlerinde daha çok ses getirebiliyor.

Twitterda gündemin en çok konuşulan konuları dediğimiz Trend Topic olayın bilmeyen twitter kullanıcısı yoktur. Trend topic olan konulardan tüm Türkiye’nin hatta dünyanın haber olabilmekte. Bazen ise bu trend topic olayı firmaların reklamı haline gelmekte.

Bir çok firmayı bazen trend topic olmuş görebiliyoruz ve çok ciddi bir şekilde reklam yaptıklarına şahit oluyoruz. Peki bu firmalar nasıl trend topic oluyorlar?

Artık bu işi de yapan firmalar oluşmuş durumda ve tarifisi bile çıkartılmış durumda. Twitterda şu kadar süre trend topic olmanın ücreti şu kadar gibisinden tarifeler bile oluşmuş. Sahte hesaplarla veya bot programlarıyla otomatik olarak gönderilen retwitlemelerle başlıklar bu şekilde trend topic yapılabiliyor. Bazen görmüş olduğunuz saçma konular çok tartışılan bir konu olduğu için değil otomatik programlarla veya sahte hesaplarla yapılabiliyor. Sizinde bir gün trend topic olma ihtiyacınız olursa bu işleri yapan firmaların olduğunu bilmenizde fayda var. Fakat internet ortamında ise herkese güven olmayacağınıda unutmamak lazım zira dolandırıcılık olaylarıda bu konularda çok fazla olabilmekte.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: