Twitter’dan 14 Milyar Dolarlık Gelir Hedefi

 

Sosyal medya devi Twitter Amerika’da yapılan analist etkinliğinde önümüzdeki yıllarda yıllık olarak 14 milyar dolarlık gelir hedefi olduğunu ve bunun ne şekilde gerçekleşeceğini detaylı bir şekilde anlattı.

140 karakterlik paylaşım fenomeni ile internet dünyasına farklı bir yaklaşım kazandıran Twitter, stratejik planında dünya genelinde internet şirketleri arasında en fazla gelir elde eden şirket olma hedefi bulunduğunu duyurdu.

Aylık bazda ve günlük bazda aktif kullanıcıların sayısı artması üzerine stratejik planlar geliştiren Twitter’ın rakipleri karşısında daha az yavaşlayan bir kullanıcı kitlesinin bulunması dikkat çekilen noktaların başında geliyor. Nitekim, Facebook’a göre Twitter’ın kullanıcı sayısındaki yavaşlamanın Facebook’un kullanıcı sayısındaki yavaşlamaya göre 5’te 1 oranında daha az olduğu belirtiliyor.

Şu anda aylık 284 milyon aktif kullanıcısıbulunan Twitter, bu alandaki hedefi 560 milyon kullanıcı. Twitter içeriğinin tüketimi konusunda daha aktif bir ortam oluşturulması üzerine çalışan şirketin gelirlerinin önemli bir kısmını reklam gelirlerinden oluşacağı belirtiliyor.

İnternet dünyasında sosyal medyanın geleceği konusunda pek çok tartışma bulunmasına rağmen Twitter’ın bu şekilde hedef belirtmesinin ilerleyen süreçte pek çok yeniliği beraberinde getireceğini söylemek mümkün.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: