Ücretsiz Facebook Kapak Fotoğrafı PSD Tasarımı – VintageNights

Ücretsiz Facebook Kapak Fotoğrafı PSD Tasarımı – VintageNights

Kısa süre önce, Photoshop ile kendi kapak fotoğrafınızı hazırlamanız için gereken PSD uzantılı dosyaları paylaşmaya başlayacağımı belirtmiştim. Her ne kadar bu tasarımlar ücretsiz olarak dağıtılsa da, yazı sonunda tasarımcıya saygı adına kaynak da belirteceğim. Facebook Kapak Fotoğrafı hakkında bilmeniz gerekenlere ve diğer tüm ilgili paylaşımlarıma yukarıdaki menüden Sosyal Ağlar sekmesine tıklayarak ulaşabilirsiniz!

VintageNights Facebook Timeline Kapak Fotoğrafı PSD Tasarımı

VintageNights Facebook Timeline Kapak Fotoğrafı PSD Tasarımı

Katman isimlerini, düzenlemeyi kolaylaştırmak için Türkçe’ye çevirdim, tek yapmanız gereken isteğinize göre soldaki yazıyı değiştirmek ve çerçevelere fotoğraf eklemek. Yalnız şöyle bir problem var, tasarımın yazı kısmında kullanılan font HelveticaNueu Bold fontu ve bu font Türkçe karakterleri desteklemiyor. Yazınıda Türkçe karakter kullanmak isterseniz yazı fontunu değiştirmeniz gerekli.

İndirme Bağlantısı: Yandex.Disk

Çerçevelerdeki Resimleri Değiştirmek İçin

Photoshop Katmanlar sekmesinde Çerçeveler klasörünü göreceksiniz. Onu açın, Çerçeve 1 klasörünü açın ve Fotoğraf sekmesinin üzerine sağ tıklayıp açılan menüden İçeriği Düzenle‘yi seçin. Karşınıza çıkan bilgilendirme kutusuna Tamam diyerek geçin. Yeni bir Photoshop sekmesi açılacak, kullanmak istediğiniz resminizi ekleyin ve üst menüden Dosya > Kaydet (File > Save) yolunu izleyin. Bu adımdan sonra asıl psd dosyanızın açık olduğu Photoshop sekmesine geri dönerseniz, Çerçeve 1 > Fotoğraf katmanındaki görselin değiştiğini fark edeceksiniz. Diğer çerçevedeki görseli de, psd dosyanızın ilgili katmanı (Çerçeve 2 > Fotoğraf) üzerinde aynı adımları takip ederek değiştirebilirsiniz.

Teşekkürler, (Thanks to) Mike Moloney

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Ücretsiz Facebook Kapak Fotoğrafı PSD Tasarımı – VintageNights (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. detaylı anlatım olmuş.
    Emeğine sağlık.

YORUM YAZIN


Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: