Ücretsiz WordPress Blog Teması – YazıMakinesi

Ücretsiz WordPress Blog Teması – YazıMakinesi

CandanBlog’da en beğendiğim WordPress temalarını paylaşıyorum, biliyorsunuz. Takipçilerim için pek işe yarar gözükmese de kaliteli tema arayan insanların sayısı bir hayli fazla.

Bugün sizinle bir ücretsiz WordPress blog teması daha paylaşacağım: YazıMakinesi. Tema, yapımcısı tarafından (orçinka) ücretsiz dağıtıldığı için paylaşmakta bir sakınca görmüyorum. Herhangi özel bir SEO çalışması yapılmamış olsa da tema SEO analiz araçlarından 80+ puan almakta. Sorgu sayısı az tutularak hız yükseltilmiş, sade bir kodlama kullanılarak da temanın yükü azaltılmış. Temanın özelliklerine bakacak olursak:

 • SEO, CSS ve HTML 5 uyumlu
 • TimThumb – Öne çıkan görseller otomatik boyutlandırılırlar
 • Dinamik üst menü
 • WordPress 3.6.1 uyumlu
 • Gelişmiş yönetim paneli
 • Yönetim panelinden reklam alanı, logo, favicon, sosyal medya vs. ayarları

wordpress-tema-yazi-makinesi

Önemli Noktalar

*** comment-template.php dosyasını, WordPress’in yüklü olduğu dizindeki /wp-includes/ klasörü içindekiyle değiştiriniz. Aksi takdirde yorum alanı düzgün görünmeyecektir. WordPress sistem güncellemesi sonrasında bu comment-template.php dosyası da değişeceğinden; güncelleme sonrasında bu dosyayı tekrar yükleyiniz.

*** İndireceğiniz ymtemados içindeki yazimakinesi klasörü tema klasörüdür. yazimakinesi klasörünü sitenizin tema klasörüne atıp wp-admin den etkinleştiriniz. 

*** RESİMLER NEDEN GÖRÜNMÜYOR?
Temayı Yükleyip etkinleştirdikten sonra, wp-content/themes/yazimakinesi/resim/ içindeki cache klasörünün chmod değeri 777 olmalıdır. Aksi takdirde küçük görseller görünmeyebilir.


DEMO: Orcinka.Net

İndirme Bağlantısı: Yandex.Disk

Kaynak


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Ücretsiz WordPress Blog Teması – YazıMakinesi (4 Yorum)

Yorum Yaz

 1. said diyor ki:

  bu yorum temasını paylaşabilirimisin

 2. Süleyman Yılmaz diyor ki:

  emeğinize sağlık güzel tama benim sitemde gerekli klasörlere yazma izni verdiğim halde resimler çıkmıyor resimleri öne çıkan görselmi yoksa özel alan olarakmı ekliyeceğiz

 3. çiğli klima diyor ki:

  çok hoş ve sade bir tema birçok kişinin beğeneceğini umuyorum. Menü renkleri ve çizgileri çok iyi dizayn edilmiş tavsiye ederim.

 4. ali diyor ki:

  merhaba ben sizin temanızı idirdim birşey sormak istiyorum yorum kısmının orada cevap yazın yazısını nasıl kaldırabilirim teşekkürler

YORUM YAZIN


Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: