Unutursam Fısılda

Unutursam Fısılda filmi “Babam ve Oğlum” ile adını üne kavuşturan Yönetmen ve Senarist Çağan Irmak’ın son filmi.
Çektiği filmler ve konularıyla sinema tarihinde yerini alan Çağan Irmak, Issız Adam, Dedemin İnsanları, Ulak, Prensesin Uykusu ve daha bir çok filme imzasını atarken, 2014 yapımı olan 29 Ekim’de vizyona giren Unutursam Fısılda filmi de Irmak sevenlerinin zihinlerinde yerini aldı.
Yakışıklı oyuncu Mehmet Günsür ve güzel oyuncu Farah Zeynep Abdullah’ın başrollerini oynadığı Unutursam Fısıldaizleyicide Yeşilçam filmi duygusu yarattı.
Dram niteliğindeki Unutursam Fısılda filminde ayrıca Hümeyra, Kerem Bursin ve Işıl Yücesoy da oyuncu kadrosunda yerini aldı. TAFF Pictures’in yapımcılığını üstlendiği film, sağlık lisesinden yeni mezun olan ve kasabalarının sağlık ocağında çalışmaya başlayan Hanife ve kasabanın diğer kızlarından farklı olan kız kardeşi Hatice kendi hallerinde yaşayan iki kız kardeştir. Hanife, sessiz, sakin ve çekingen bir yapıya sahipken, Hatice ise yaşadıkları muhafazakar yapıdaki kasabaya göre farklı, oldukça girişken ve göze çarparcasına hareketli yanıyla dikkat çekmektedir. Hanife’nin şiire ve edebiyata düşkünlüğü tuttuğu şiir defterinden anlaşılırken, Hatice ise şarkı söyleme meraklısıdır. Hatice ve Hanife’nin hayatı kasabalarına atanan kaymakamın oğlu Tarık ile tanışmalarından sonra tamamen değişecektir. İki kız kardeşin Tarık etrafında dönen aşk’ı ancak Tarık’ın Hanife’yi tercih etmesiyle izleyiciye tam da bir yeşilçam duygusu yaşatıyor. Kız kardeşi Hatice’nin de Tarık’a olan aşkı karşısında Hanife’nin ne yapacağı filim içinde gizli.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: