Vücut Geliştirme Egzersizleri

 

Vücut geliştirme sporu yoğun bir egzersiz programı gerektirir. Yoğun egzersiz programını uygulayabilmek için ise protein yönünden yüksek beslenmeye ve beslenmeye destek ürünlere ihtiyaç vardır. L Carnitine de vücut geliştirme sporu ile uğraşanların tercih ettiği destek ürünlerden birisidir. Protein tozu gibi takviye bir besin olan l carnitinenin temel özelliği yağ yakıcı ve kas kuvvetlendirici olmasıdır.

L Carnitine Nedir?

L carnitine bir takviye gıdasıdır. Ağır egzersizleri barındıran vücut geliştir sporunda sporcunun ihtiyacı olan besinleri dışarıdan elde etmesi için hazırlanmış bir üründür. Vitamin tarzı bir antioksidan olan bu takviye gıdası oksidasyonu bastırıcı özelliğe sahiptir. Aynı zamanda bedenin enerji üretmesine de yardımcı olan l carnitinenin bir de zayıflamaya yardımcı olma özelliği vardır.

L Carnitinenin Faydaları Nelerdir?

Vücut tarafından doğal olarak üretilen yağ oksidasyon sürecinde yağın enerjiye dönüşmesini sağlar. İkincil bir amino asit olan carnitine çeşitli hastalıkların oluşmasına neden olan oksidadif stresi azaltmaya yardımcı olur. Vücut tarafından zaten doğal olarak üretilen aminoasit özellikle vücut sporu yaparken yetersiz kalabilir. Bazı hastalıklarda da vücudun üretmiş olduğu carnitine miktarı yetersiz kalabilir. Böyle durumlarda takviye olarak dışarıdan carnitine alınması gerekir. Kapsül, likid ve ampul şeklinde satılan l carnitine fiyatları için  http://www.gnc.com.tr/l-karnitin adresini ziyaret edebilirsiniz. En uygun fiyat garantisi ile satışa sunulan ürünlerden ihtiyacınız olanı sipariş verebilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: