Vücut geliştirme

Vücut geliştirme son yıllarda dünyada hızla yayılan bir spor dalı. Çünkü insanlar artık görünümlerine ve sağlıklarına önem veriyor. O yüzden spor salonları insanlarla dolup taşıyor.

Ama her şeyde olduğu gibi vücut geliştirme sporunu da bilinçli yapmak gerekiyor. Eğer vücut geliştirme hareketleri yanlış yapılırsa önemli sakatlıklara neden olabilir ve böylece faydadan çok zarar görülebilir.

Önemli hareketleri yaparken özellikle belinize çok dikkat etmelisiniz. Bu hareketleri yaparken belinizi bükerseniz fıtık olabilirsiniz. Ayrıca bir anda çok yüksek ağırlıklarla başlarsanız sakatlanabilirsiniz.

Bu sporu profesyonel bir hoca denetimde yapmak çok daha doğru olacaktır. Ayrıca kişi beslenmesine de çok önem göstermelidir. Eğer doğru beslenmezseniz kas yapamazsınız veya kas yaparken çok fazla yağlanabilirsiniz.

Bu nedenle yediğiniz gıdalara dikkat etmeli ve doğru bir kalori cetveli kullanmalısınız. Her gün yediğiniz yemekleri not edip günlük kalori miktarını aşmamanız gerekir. Bunun yanı sıra besin değeri yüksek ve sağlıklı gıdaları tercih etmeli ve abur cubur gibi şekerli gıdalardan uzak durmalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: