WEB TASARIM

Web tasarım, web sitesinin planlanması ve kurulması sürecidir. Bundan bir kaç yıl kadar önce internet ve web siteleri, pek gelişmemiş durumdaydı. Şimdilerde ise etkili ve güçlü yapıya sahip iletişim aracı olarak insanların gündelik yaşamında kalıcı bir yer edindi. Web siteleri kullanıcıların 24 saat ulaşabileceği tanıtım ve ulaşım oyuncağıdır. Web siteniz üzerinden markanızı tanıtabilir ve e ticaret yapma imkanı sağlayabilirsiniz. Elbette; markanızı tanıtırken web tasarımınızın, profesyonel web tasarım uzmanları ile projeler hazırlanmalıdır. Web site tasarımında içerik ve tasarım da uyumlu olmalıdır. Web tasarım yüksek derecede profesyonellik isteyen bir iştir. Web sitesi için hedef kitle belirleme elbetteki olacaktır. Web tasarımı da buradan yola çıkarak yapılmalıdır.
Kitleye göre web tasarımı yapılması, size önemli katkı sağlayacaktır. Önemli olan ve unutulmaması gereken bir diğer nokta Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)’dur. Web tasarımı yapılırken, bu konuya da ulaşılabilirlik, tanıtım açısından dikkat edilmelidir. İnsanlar kolay erişimi ve ulaşımı hep sevmişlerdir.
Peki iyi bir web tasarımın sırları nelerdir?
Web site tasarımlarında yazılan içerik kolay anlaşılır olmalı, web site tasarımlarında görselliğin yanında sitenin kolay kullanımının olması çok önemli, sitelerinin güvenilir olmalı, tasarımlarında rengarenk olan her şeyden uzak durulmalı, eğer renk kullanılacak ise, birkaç renkten oluşan bir kombinasyon tercih edilmeli, bütün sitenin uyumlu çalışması sağlanmalıdır. Böylece web sitenize giren kullanıcılar, daha az yorulur ve sitede daha uzun vakit geçirebilirler. Şahıs ya da kuruluşun vizyon ve misyonuna uygun bir web tasarım olmalı, web sitenizi ziyaret edenlere zaman tasarrufu sağlayacak şekilde erişilebilirlik kolaylığı sağlanmalı, web tasarımları google gibi arama motorlarına dost şekilde hazırlanmalı, tasarımları kolay erişim sağlayan şekilde olmalı ama basit görünümlerden kaçınılmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: