Windows 10 Harika Özellikler İle Geliyor

 

Microsoft uzun zamandır beklenen yeni işletim siteminin Windows 10 olduğunu açıklamıştır. Herkes tarafından Windows 9 beklenirken bunu es geçerek Windows 10’u duyurmuştur. İsminin dışında beklenildiği üzere Microsoft işletim sistemi tüm cihazları kapsamaktadır. Bu sistem yalnızca bilgisayarlarda kullanılmayacak. Bunun dışında dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar, tabletler ve cep telefonlarını kapsayacak bir uygulama olduğu açıklanmaktadır.

Windows 10’un temel özelliklerini açıklayan Microsoft birçok özelliği dile getirdi ve Windows 8’den çok farklı olacağını da söylemiştir. O özelliklerden bazıları da şunlar olmaktadır. Genişletilmiş başlat menüsünde daha fazla kişiselleştirme olanağı sağlayan, Windows 7’den alışkın olunan bir başlat menüsü meydana gelmektedir. Pencereli uygulamalarda da Windows mağazasından indirilen uygulamalar masaüstüne benzer bir uygulamada açılacaktır. Gelişen uygulama tutturma özelliğinde de Windows 10’da yenilenen snap özelliği ile aynı ekranda birden fazla uygulama açılacaktır. Yenilenmiş görev görüntüleme fonksiyonunda kullanıcılar ile yeni yazılım Windows 10 işletim sisteminde çalışan uygulamalar bir arada görülüp tıkla denilen uygulamalar ön plana alınıp farklı masaüstü uygulamalarına geçişler kolaylıkla yapılabilecek. Sanal masaüstünde de masaüstünde bulunan karmaşıklık yok olup kişiselleştirilen farklı masaüstü uygulamalar oluşturulabilecek.

 

Kısa bir süre içerisinde Teknik Ön izleme sürümünün çıkması beklenilen Windows İnsider Programının en kısa sürede çıkması beklenmektedir. Kullanıcısı tarafından sevilen bir işletim sistemi adayı olmaya hazırlanan bu işletim sistemi, çok yakında satışa sunulacaktır. Fiyatı henüz belli olmayan bu işletim sisteminin fiyatı hakkında tahminler kafaları kurcalamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: