Windows 8 ve Windows 7 Oyun Performans Karşılaştırma

Windows 8’in görünüş ve kullanım tecrübesinin Windows 7’den oldukça çeşitli meydana geldiğini biliyoruz . Peki , en sevdiğiniz oyunu Microsoft’un en yepyeni işletim sistemiyle çalıştırabilecek misiniz? 10 oyunu test ettik ve şirketin program geliştiricilerinden birisiyle bu konuyu konuştuk .

Tom’s Hardware okuyucuları teknolojiyi en uçta takip etmeyi sever . Büyük Ihtimal birçoğunuz Windows 8’i çoktan kurup denemiştir . Windows 8 evvelki sürümler benzeri birçok yenilikle geliyor . Yıllardır kullandığımız tek takım özellikler çoğalış çalışmazken , önceden sürücü kurmak zorunda olduğumuz birçok ürün de spontane çalışacak . Tek Takım yepyeni özellikler evrensel performansı artırırken bazıları da azaltacak .

Aslında Windows 7’den Windows 8’e geçerken oyun performansının çok değişeceğini sanmıyoruz . AMD , FX genelkurmay 8350 duyurusundan anında önce gerçek yamalar yüklenmiş Windows 7’nin Windows 8’den çeşitli olmayacağını belirtmişti . Nvidia ve AMD benzeri şirketlerin sürücülerini geliştirmek amaçlı oldukça uzunca zamanları vardı ve Windows 8’in çıkacağı zaman gerekli olan sürücü takviyesi sağlanmıştı . Netice olarak sevdiğiniz oyunu açtığınızda sıkıntı yaşamamanız amaçlı her birşey hazırlıklı .

Peki ” Gabe Newell’ın Windows 8 , PC kapsamında her biri amaçlı kocaman tek yıkım olacak sözleri ne oluyor? ” dediğinizi duyar gibiyim . Gabe , ne yaptığını alim birisi Valve’ı hürmet duyulan tek oyun geliştirici firma ve Steam’i devasa tek yazı dağıtma kanalı haline getirirken ne yaptığını bildiğinden şüphe yok . Elbet ki Steam’in Linux temelli sürümü geliştiriliyor haberini alınca ve Valve’in Linux temelli oyunlara mevduat yaptığını yardım talep etti neler oldu dedik . Peki hakikaten neler oluyor? Windows 8 hakikaten düzeltilemeyecek civarı berbat tek işletim sistemi mi? Oyun severler şüphesiz yepyeni işlerim sistemine geçmemeli ve Windows 7’ye aynı ritimde devam mı etmeli?

Gabe’in tek röportajında Windows 8’in çok berbat tek arayüze sahip meydana geldiğini ve yepyeni işletim sisteminde rastgele tek şeyi gerçekleştirmenin zorlaştığını söylediğini okumuştum . Uzunca tek zamandır Windows 8’in RTM versiyonunu kullanan birisi olarak Metro arayüzünün masaüstü sistemlerde lüzumsuz meydana geldiğini söyleyebilirim . Fakat Microsoft’un en yepyeni işletim sisteminin tek yıkım meydana geldiğini düşünmüyorum .

Masaüstü ve ikon yapılandırmasını tamamıyla kaldırmak agresif tek atılım . Ve evet bu yenilik birçok kullanıcının söylenmesine ne sebeple olacaktır . Fakat meraklı kitlenin yeniliklere çok çabuk ahenk sağladığını da biliyoruz . Neticede Steam üzerinden oyunları çalıştırmaya alışmak pek zaman almadı . Tek zaman geçince her biri işini Windows 8 üstünde yürütmeye alışacaktır . Oyun tecrübesiyse eskiyen tek oyun çalışmaz duruma gelmiyorsa sıkıntı olmayacaktır .

Bence Gabe’in yıkım olarak tanımladığı , Windows 8’le asıl problemi yepyeni işletim sistemiyle iştirak eden Windows Store . Bu Apple Appstore’un Microsoft karşılığı ve firma burada satılan her şeyden %30 kesinti inşa ediyor . Ek Olarak ehemmiyetlisi Microsoft’un tek takım uygulamalara müsaade vermeyeceğinden korkuluyor ki bu Apple’ın kapalı platform sistemini fazlasıyla andırıyor . Şirketin Windows Store üstünde kontrolü olacağı tek gerçek fakat bunun ne civarı olacağı şu an amaçlı belli değil . Newell benzeri yatırımcılarsa Linux’un geliştirilmesine kritik ücret harcayacak benzeri yaşanıyor ( en azından bununla tehdit ediyorlar ) .

Benim görebildiğim kadarıyla Microsoft Windows 8’e rastgele tek duvar örmüş değil . Steam’i ve öbür uygulamaları sıkıntı yaşamadan kurabiliyorsunuz . Elbet ki bu vaziyet Wİndows RT amaçlı çeşitli olacak orada yalnızca Windows Store’dan edinilen uygulamalara müsaade verilecek . Netice olarak Valve’ın Windows RT genelkurmay temelli aygıtlardan ücret kazanma talihi azalacak . Geliştiriciler Microsoft’un Windows 8’de de aynı tek sokak izleyeceğinden ve her satışlarından hisse almasından korkması çok natürel . genelkurmay

Şimdilik yepyeni arayüze alışmak dışarısında sizin amaçlı ciddi meydana iştirak eden sevdiğiniz oyunların Windows 8’le ne türlü çalışacağı . Windows 8 , DirectX sürümü 11 . bir’e yükseltiyor fakat bunun şu an amaçlı tek fark yaratacağını düşünmüyoruz . Yeniden de kare hızlarının yepyeni işletim sisteminde ne türlü olacağını deneyip rastlamak favori . Bu yüzden en sevdiğimiz 10 oyunu Windows 7 ve 8 üstünde test ettik .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: