Winrar Programı İndir

Bilgisayarı bilgisayar yapan bir çok faydalı uygulamalar mevcuttur. Bazı uygulamalar adeta elimiz ayağımız olur ve onlarsız hiç bir işlem yapamayız. Winra Rar da bu uygulamalardan bir tanesidir. Dünyayın en yaygın olarak kullanılan sıkıştırma ve arşivleme programına neredeyse hergün ihtiyaç duyarız. Winrar programının asıl amacı dosyaların sıkıştırılmasını sağlayarak bilgisayarımızın saklama birimi olan harddiskte tasarruf sağlamaktır.

winrar

Bir diğer önemli özelliği ise internet üzerinden dosya gönderimi yaparken gönderdiğimiz dosyanın boyutunun büyük olması dosya aktarımını çileye dönüştürebiliyor. Winrar sıkıştırma programını kullanarak dosyanın boyutunu çok daha küçük boyutlara kadar düşürebilir ve zamandan ve internet kotanızdan oldukça fazla avantaj sağlayabilirsiniz.

Winrar sıkıştırma programı ile resim ve müziklerinizi sıkıştırarak çok fazla alan tasarrufu sağlayamazsınız. Resim ve müzik dosyaları mevcut halleri itibariyle en sıkışmış formatta olduklarından resim ve müzik dosyalarının çok fazla miktarda sıkıştırılması olayı şuanki teknolojiyle imkansızdır. Bu yüzden winrar programını en verimli kullanacağımız dosya formatları genelde ofis dosyaları olmaktadır. Sıkıştırma özelliğinin yanı sıra çok parçalı dosyalarınızı tek bir winrar dosyası haline dönüştürerek taşıma işleminide kolaylaştırmaktadır. Tüm bu kadar özelliği ister winrar tam sürüm satın alarak, istersenizde reklam gösterimli deneme sürümünü indirerek ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Winrar’ın bahsettiğimiz özellikler dışındada bir çok özelliği bulunmaktadır. Örneğin dosya şifreleme gibi. Bilgisayarınızda başkalarının görmesini istemediğiniz dosyalarınızı hiç bir şifreleme programına ihtiyaç duymadan winrar ile şifreleyebilirsiniz. Tüm bu özellikleri denemek için haydi sende winrar indir.

Kaynak: www.winrar.gen.tr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: