WordPress – Admin Şifrenizi mi Unuttunuz? Çözümü Burada!

WordPress – Admin Şifrenizi mi Unuttunuz? Çözümü Burada!

Hepimiz zaman zaman unuturuz şifremizi.. Şahsen benim belki onlarca şifrem var, çünkü önemli olan yerlerde hep farklı şifreler kullanırım.

 

WordPress bloglarımız, internet üzerinde bizim kendimizi en rahat ifade edebildiğimiz ortamlar, bu bir gerçek.. Peki, küçük bir unutkanlık yaşadınız ve şifrenizi hatırlamıyorsunuz.. EYVAH! demek yerine bu yazıyı okumaya başladıysanız, şanslısınız :)


Öncelikle web sitenizin cPanel’ine erişiminizin olması lazım. Veritabanınıza bakarak şifrenizi bulmanızın imkanı yok, çünkü şifreler veritabanına yazılırken MD5 şifreleme algoritması kulanılıyor ve bu algoritmayla şifrelenen içeriğin bulunması hayli zor.. Yine de, aşağıdaki adımları uygulayarak yönetici şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

1) cPanel’e giriş yapın. phpMyAdmin uygulamasını çalıştırın.

2) Veritabanınızın yedeğini almayı unutmayın! Veritabanı internet sitenizin en önemli noktasıdır. En küçük bir aksilik, geri dönüşü imkansız sonuçlara yol açabilir! Yedek önemlidir!

3) Blogunuza ait olan veri tabanını seçin. Ardından, açılan pencerede SQL sekmesine tıklayın. Karşınıza bir yazı alanı gelecek, aşağıdaki sorguyu kopyalayın ve yazı alanına yapıştırın.

UPDATE 'wp_users' SET 'user_pass' = MD5('PAROLA') WHERE 'user_login' ='KULLANICIADI' LIMIT 1;

4) Kodu ekledikten sonra PAROLA yazan yeri yeni şifrenizle, KULLANICIADI yazan yeri de kullanıcı adınızla değiştirin. PAROLA yazan yere geçici olarak sadece sayılardan oluşan bir şey girmenizi öneririm, bir karışıklık olmaması için. Giriş yaptıktan sonra tekrar değiştirebilirsiniz zaten :)
5) Gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra GİT (GO) butonuna tıklayın. Herşeyi doğru yaptıysanız, şifre değişimi gerçekleşecektir. Kullanıcı adınız ve yeni belirlediğiniz şifreyle giriş yapabilirsiniz. Hata aldıysanız, büyük ihtimalle kullanıcı adınızı yanlış yazmışsınızdır.

 

Bir aksilik olursa aldığınız yedeği geri yükleyerek her şeyi telafi edebilirsiniz, ama bu sorgu riskli olmayan bir sorgu :)

 

İşinize yaraması dileğiyle..


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

WordPress – Admin Şifrenizi mi Unuttunuz? Çözümü Burada! (22 Yorum)

Yorum Yaz

 1. Mustafa dedi ki:

  Worpress kayıtlı e postamı tanımıyor. Hesabıma giriş yapamıyorum

 2. mstfTurk dedi ki:

  çok çok yararlı bir bilgi olmuş. wordpresste acemiyken başıma gelmişti şifremi unuttuğum için siteyi silip yeniden wp kurmuştum :)

 3. Ahmet dedi ki:

  Yeniden kurulum yapmaktan kurtulmuş olduk. Güzel bir yöntem.

 4. androidsistem dedi ki:

  geçenlerde unuttum çok işime yaradı :D

 5. Talat dedi ki:

  iyi bir yöntem

 6. Aşk Sözleri dedi ki:

  güzel bir konuya degindiniz,gunumuzde wordpress cok yaygın bazı arkadaslarımız sifrelerini unutuyor ne yapcaklarını bilmiyor,bu konuda onların işine yaracagına eminim. emekleriniz boşa gitmiyecek kolay gelsin.

 7. RuzGaR dedi ki:

  Evet Dediginiz gibi bu işlerle ugrasıorsaniz epey şifrelerle başiniz dertte oluyor her siteye bir şifre Eee unutkanliqta malum insanlik hali paylaşiminiz için tşk Ederim güzel deginim.

 8. ibrahim dedi ki:

  hocam ben hostagtor şifremi unuttum yani filezillaya baglanma istiyorum bir sure sey geliyor filezillaya giremiyorum

  • Can ATASEVER dedi ki:

   hostgator şifrenizi sıfırlamanız için hostgator.com’da ilgili bağlantıyı bulup gerekenleri yapmanız lazım.

 9. aLi dedi ki:

  Ah o unutkanlık yok mu, telafisi zor işlere neden oluyor. Her ihtimale karşılık önlemimizi de almak gerekiyor o yüzden.
  Teşekkürler Can :)

YORUM YAZIN


Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: