WordPress – Eklentisiz Tweet Gösterme

Günümüzde blog yazarları için sosyal medya siteleri vazgeçilmez durumdalar. Ülkemizde çok sık kullanılan Facebook ve Twitter da, biz blog yazarlarının vazgeçilmezleri arasında ilk sıralarda geliyorlar. Hal böyle olunca, ziyaretçilerimizle aramızdaki sosyal medya etkileşimini arttırmak da büyük önem kazanıyor.

Eklentisiz Tweet Gösterme

Söz konusu etkileşimi arttırmanın yollarından birisi de blog sayfalarımızda kişiselleştirebileceğimiz bir tweet gösterim alanı. Bunun için bazı eklentiler mevcut olsa da, WordPress’te eklentisiz tweet gösterme için herhangi bir eklentiye hiç ihtiyacınız yok, tek ihtiyacınız olan şey kopyala-yapıştır yapabilmek :)

Sitenizde isteğinize göre kişiselleştirebileceğiniz bir tweet akışı bileşeni göstermek için, Twitter hesabınıza giriş yapın ve https://twitter.com/settings/widgets/new/user adresini ziyaret edin. Twitter’ın Türkçe dil desteği sayesinde ziyaret edeceğiniz bileşen sayfası oldukça anlaşılır bir halde, tek tek anlatıp da gözlerinizi yormayacağım. Twitter bileşeninizi isteğinize uygun bir şekilde kişiselleştirdikten sonra tek yapmanız gereken, alt kısımda bulunan Bileşen Oluştur butonuna tıklamak ve size verilen kodu WordPress sitenize eklemek. HTML kodunu sitenize eklemek için Görünüm > Bileşenler yolunu izleyip Metin bileşenini sitenizin bileşen destekleyen herhangi bir yerinde kullanabilirsiniz.

Eklentisiz tweet gösterme konusunda istekli olan blog yazarlarının eklentilerle uğraşmalarına hiç gerek yok. Twitter, gerekli olan kodu istediğimiz şekilde hazırlayıp önümüze seriyor zaten :)

2 thoughts on “WordPress – Eklentisiz Tweet Gösterme

  • 25 Ocak 2014 at 16:30
    Permalink

    Acemi bir WordPress kulanıcısı olarak sizlerin bilgi paylaşımınıza her zaman ihtiyaç duymaktayım, daha yolun başındayım yazılarınızı takip ederek inşallah kurmuş olduğum siteyi düzgün bir hale getirebilirim.

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: