WordPress – Giriş Formuna E-Posta Seçeneği Ekleme

WordPress – Giriş Formuna E-Posta Seçeneği Ekleme

WordPress’in giriş sayfasında varsayılan olarak Kullanıcı Adı – Şifre kombinasyonu soruluyor. Son derece kişiselleştirilebilir bir içerik yönetim sistemi olan WordPress, giriş sayfası konusunda da bir çok özelleştirme seçeneği sunuyor. WordPress’in bu yüksek kişiselleştirilebilirliği sayesinde kullanıcılar, giriş formundaki bu kombinasyonun yanında E-Posta – Şifre kombinasyonuyla da giriş yapabilirler. Diğer bir deyişle kayıtlı bir kullanıcı isteğine göre kullanıcı adıyla ya da e-posta adresiyle giriş yapabilir.

Bu değişiklik için aşağıdaki kodu, tema klasörünüzde bulunan functions.php dosyasının içine, diğer fonksiyonları bozmayacak şekilde eklemeniz yeterli:

function login_with_email_address($username) {
$user = get_user_by('email',$username);
if(!empty($user->user_login))
$username = $user->user_login;
return $username;
}
add_action('wp_authenticate','login_with_email_address');

 Aşağıdaki kodu da isterseniz ekleyebilirsiniz. Bu kod sayesinde giriş formundaki Kullanıcı Adı yazısı Kullanıcı Adı / E-Posta şeklinde değişecektir:

function change_username_wps_text($text){
if(in_array($GLOBALS['pagenow'], array('wp-login.php'))){
if ($text == 'Kullanıcı Adı'){$text = 'Kullanıcı Adı / E-Posta';}
}
return $text;
}
add_filter( 'gettext', 'change_username_wps_text' );
Thanks to Kevin Chard

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

WordPress – Giriş Formuna E-Posta Seçeneği Ekleme (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Sevcan dedi ki:

    Merhaba! Yazılarınızın WordPress ile ilgili olanlarının tamamını sıkılmadan okudum. Açık ve anlaşılır bir anlatım üslubu var yazılarınızda. Belki doğru bir yer olmayabilir ama benim siteye girişler için bir sorum olacak. Yabancı siteler dahil tam bir açıklama bulamadım. Türkçe sitelerden birkaç tanesine böyle yorum yazdım sorunumu dile getirdim ama bırakın cevabı yorumu onaylamadılar bile. Sorum şu;

    Malumunuz wp-login.php sayfasını değiştirmek istiyorum. İşlemleri geyet doğru yaptım. Giriş ve çıkışlarda sorun yok. Her şey normal. Fakat adres çubuğuna wp-login.php ile giriş yapmak istiyorum fakat beni yeni belirlediğim kişiselleştirdiğim bağlantıya yönlendiriyor. Örneğin; siteadim/wp-login.php yazıyorum ”Enter” yönledirdiği yer ”siteadim/sevcangiris.php”

    Böyle olunca wp-login.php’yi değiştirmenin bir anlamı kalmıyor ne yazık ki. Bunun bir çözümü olmalı diye düşünüyorum. Umarım yardımcı olursunuz! Teşekkürler!

YORUM YAZIN


Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: