WordPress Memory Exhausted Hatası Düzeltme

WordPress’te çekirdek dosyaların (yani WordPress kök dosyalarının) ya da eklentilerin yüklenmesi sırasında sık sık karşılaşılan hatalardan biri de Memory Exhausted hatasıdır. Bu durumu, sunucunuzda WordPress’e ayrılan geçici bellek alanının dolması olarak açıklayabiliriz. Bu geçici bellek alanı dolduğunda WordPress, o an devam etmekte olduğu fonksiyonu durdurmak zorunda kalır. Eklenti yükleme ya da ayar değiştirme esnasında bu hatayı alıyorsanız, çözümü çok basit.

WordPress Memory Exhausted Hatası Düzeltme

Hata şuna benziyor:

Fatal error: Allowed memory size of 33554432 bytes exhausted (tried to allocate 2348617 bytes) in /home/ABCD/public_html/wp-includes/plugin.php on line XX

 Bu hatanın çözümü için WordPress’e ayrılan geçici bellek alanını arttırmamız gerekiyor. Bunun için WordPress’in kurulu olduğu dizinde bulunan wp-config.php dosyasını bir kod editörüyle açın ve define(‘WP_MEMORY_LIMIT’, ‘128M’); satırını ekleyin. Bu satırı ekleyip kaydettikten sonra WordPress için ayrılan geçici bellek boyutunu 128 MB’a yükseltmiş oldunuz. Bu değişiklik büyük ihtimalle sorununuzu çözecektir. Eğer sorun çözülmezse, sunucu firma tarafından bir geçici bellek sınırı uygulanıyor olabilir. Bu durumda sunucu firmanızla iletişime geçmelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: