WordPress Yorum Formundaki Link Bölümünü Kaldırma

WordPress kullanan blog yazarları, yazılarına yorum gelmesinden keyif alırlar, haksız mıyım? Ama bazen, yazılan yorumlar sadece link kasmak amaçlı olabiliyor. İşte bu durumdan bıkmış olan webmasterlar, çareyi yorum formundaki link (URL) bölümünü kaldırmakta buluyorlar. Her ne kadar ben bunu tavsiye ve tasvip etmesem de, her webmaster’ın kendi kararıdır, saygı duymak gerek.

WordPress blogunuzdaki yorum kısmında URL’leri kaldırmak istiyorsanız, aşağıdaki kodu tema klasörünüzde bulunan functions.php dosyasının içerisine eklemeniz yeterli. Diğer fonksiyonları bozmamaya dikkat edin!

function remove_comment_fields($fields) {
unset($fields['url']);
return $fields;
}
add_filter('comment_form_default_fields','remove_comment_fields');

 

4 thoughts on “WordPress Yorum Formundaki Link Bölümünü Kaldırma

 • 04 Şubat 2013 at 13:11
  Permalink

  Teşekkürler güzel bi kod ancak benim istediğim farklı bi şey var, daha önce yazılmış yorumların tümünden linkleri topluca silebiliyor muyuz? Linklerin çoğunlu “asfasf” şeklinde yazılmış. Bu yüzden 404 sayfalarına link vermemek için istiyorum bunu.

  Reply
  • 04 Şubat 2013 at 13:29
   Permalink

   Broken Link Checker – Kırık Bağlantı Kontrolü Eklentisi mevcut, ben de blogda kullanıyorum, hatta hakkında bir yazı yazmıştım. Tüm kırık linkleri, videoları, görselleri bu eklenti sayesinde bulabilirsiniz. Yazılarınızın sayısına göre kontrol işlemi biraz uzun sürebilir, ve sunucuya yük getirebilir. O yüzden, mümkünse gece yarısından, hatta 02:00’dan sonra kontrol işlemini başlatmanızı öneririm; böylece sunucunun çok meşgul olmadığı bir zamana denk getirmiş olursunuz.

   http://www.candanblog.com/wordpress-2/wordpress-blogunuzdaki-tum-kirik-linkleri-tek-tikla-bulun/

   Reply
   • 04 Şubat 2013 at 14:43
    Permalink

    şimdi onu bulmuştum sitenizde, teşekkür ederim en azından artık geçerli linkleri kaldırmama gerek kalmayacak. Blogunuz özellikle WordPress makaleleri gerçekten faydalı.

    Reply
    • 04 Şubat 2013 at 21:11
     Permalink

     Teşekkür ederim geri bildiriminiz için, yakın zamanda çok daha faydalı hale gelecek :)

     Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: