Yeni blog yazarlarının yaptığı 3 hata

Herkesin bir şekilde blog açtığı internet ortamında ben de varım demek isteyen yeni blog yazarları kimi zaman sitelerine zarar veren hatalar yapabiliyor.Bu yapılan hatalar da sitelerinin arama sonuçlarında geri kalmasına dolayısıyla motivasyonun azılmasına sebep olabiliyor.

Kimi zaman bilinçli kimi zaman istemeden yapılan bu hataları sizler için derledim.Kim bilir belki uyguladığınız bir yöntem sizin geri kalmanıza sebep oluyor olabilir .

Plansız ilerleme

Maalesef gaza gelip hızlı bir başlangıç yapıyoruz fakat devamını getiremeden o kadar emek tam bir hayal kırıklığı ile son bulabiliyor.Çünkü bir yol haritamız yok ! Hangi konuda yazacağız, bu konular internette aranıyor mu, kime hitap edeceğim, okuyucu kitlem kim haftada 1-2 yazı en azından yazabilir miyim vs. Bu soruların cevabını daha başlamadan verebilmek gerekir.Evet blog açmak güzel bir tecrübe fakat sağlam temellere oturtulmadığında hayal kırıklığı ile sonlanabilecek bir tecrübeye de dönüşebilir.

Bir anda çok fazla yazı yazma isteği

Bir an önce google da yükselebilmek için kategorisindeki tüm konulara hızlı bir şekilde değinmek isteyen blog yazarları kalitesine bakmadan günde 5-10 yazısını peş peşe yayınlamaya çalışıyor.Bu da doğal olarak yazılarının kalitesinin düşük olmasına sebep oluyor.

Günde 5-10 yazı yayınlamanın seo açısından bir sıkıntısı yok.Eğer siz 500-600 kelimelik kaliteli bir içerik sunabiliyorsanız buna kimsenin sözü yok. Sıkıntı yazını kalitesinde.Başkalarının yazılarını kopyalıyor ya da okuyucu çekecek ifadelerin olmadığı düşük kalitede bir yazı sunuyorsanız bu bir problem.

Yazdığınız 5 yazıyı 100 ‘er kişi okuyacağına bir yazınızı 500 kişi görüntülesin.

Blog tasarımı

Ben bir yazmaya başlıyayım da sonra tema işini hallederiz diyorsanız yanılıyorsunuz.Çünkü sitenize gelen her ziyaretçi değerlidir.Dağınık bir tasarımda hiç bir ziyaretçiyi okuyucuya dönüştüremezsiniz.

Evet ücretsiz yollarla ilerlemek istiyorsunuz fakat en azından blogger ya da wordpress klasik temaların dışına çıkarak tasarımcılar tarafından ücretsiz kullanım hakkı tanınan temaları tercih edin.Hakkımda, iletişim sayfalarını oluşturun.Mevcut imkanlarınızla profesyonel bir çalışma içerisinde olduğunuzu yansıtmaya çalışın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: