ZİRAAT BANKASI

Bankanın kuruluşundaki ilk görevleri; satılması mümkün olan gayrimenkul rehini ve kuvvetli kefalet karşılığında çiftçiye kredi kullandırmak, faiz karşılığında tevdiat kabul etmek ve Ziraat’e ilişkin sarraflık ve aracılık işleri yapmak olarak belirlenmiştir. 1863 yılından bu güne kadar hizmet vermeye devam etmektedir.
Ziraat Bankası, çiftçileri desteklemek amacıyla birçok kampanya ve kredi imkânı sağlamaktadır. Ayrıca bireysel ve kurumsal kredilerde de uygun faiz oranlarıyla dikkat çekmektedir. Günümüzde ise emeklilere özel birçok faaliyet alanlarında hizmet vermekte ve emekli maaşlarını bu bankadan alan tüketicilere özel fırsatlarını da sunmaktadır.
Anlaşmalı konut projelerine özel krediler de şimdilerde ZİRAAT BANKASI tarafından karşılanmaktadır. Konut kredisi, ortak konut kredisi, inşaata tamamlama kredisi, oyak mensuplarına özel konut kredisi, transfer konut kredisi ve komisyonsuz konut kredi imkânları da banka aracılığıyla karşılanmaktadır.
Kiralık kasa uygulamaları, menkul kıymet işlemleri, çek ve senet işlemleri ve girişimci kredileri de destekleyen Türkiye Ziraat Bankası, emekli ve çiftçilerin her zaman yanında olmuştur. Bu anlamda günümüzdeki müşteri potansiyelini de artırmış ve hızlı havale ve EFT sistemleriyle de tercih edilir hale gelmiştir. Bankanın devlet tarafından desteklenmesi de bireysel ve kurumsal anlamda tercih edilebilmesini kolaylaştırmıştır. Bu konuda uygun fiyat ve oranlardan faydalanmak adına bankaya başvurusunu yapabilir ve hızlı ve güler yüzlü bir hizmetten yararlanabilir. Yatırımcı ilişkileri de üst düzeyde yönetilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: